Konieczność stworzenia nowego miejsca, w którym to można byłoby przechowywać, a nawet produkować różnego rodzaju artykuły, skłania przedsiębiorców do szukania ciekawych alternatyw, które w znacznie krótszym czasie pozwolą cieszyć się z nowego, funkcjonującego zakładu pracy. Dlatego też nie można się dziwić, że coraz więcej osób decyduje się na hale namiotowe. Można je bez problemu dopasować do indywidualnych potrzeb, dzięki czemu otrzymujesz gotowy produkt, a cały proces trwa przynajmniej o połowę krócej niż w przypadku murowanych obiektów. Jednak tak czy siak, potrzebna jest odpowiednia dokumentacja konstrukcyjna. Należy ją złożyć do odpowiedniego organu, aby otrzymać pozwolenie na budowę tego typu obiektu. Co dokładnie jest potrzebne? Jak wygląda cała procedura? Odpowiedzi na te pytania zawarliśmy w naszym artykule!
Jak powinna wyglądać dokumentacja konstrukcyjna hali namiotowej?
Każdy projekt wykonania nowego budynku niezależnie od tego, z czego będzie on wykonany, powinien mieć sporządzoną dokumentację techniczną. Dzięki temu starostwo powiatowe, które będzie rozpatrywało wniosek, może zapoznać się z dokładnymi specyfikacjami całego przedsięwzięcia. Na podstawie wszystkich dostarczonych pozwoleń i rysunków w formie rzutów podejmowana jest decyzja. W dokumentacji konstrukcyjnej hali namiotowej muszą znaleźć się przede wszystkim:
– Uprawnienia budowlane,
– Weryfikacja konstrukcji,
– Opis techniczny,
– Warunki eksploatacji
– Rysunki w postaci rzutów poszczególnych elementów.
Dzięki zawarciu wszystkich niezbędnych elementów, możliwe będzie pozytywne rozpatrzenie wniosku.
Jak wygląda procedura wydania zgody na budowę hali namiotowej?
Cała procedura składa się głównie z dwóch etapów. Po pierwsze trzeba zgłosić budowę obiektu tymczasowego na 180 dni. W tym momencie niezwykle ważne jest, aby narysować obiekt na tzw. mapie zasadniczej. Oczywiście oprócz tego należy prawidłowo wypełnić wniosek. Każda osoba zainteresowana budową hali namiotowej musi mieć plany zagospodarowania przestrzennego lub warunki zabudowy danej ziemi, abyśmy mogli przyrządzić odpowiedni projekt.
Po drugie należy wykonać projekt budowlany, w skład którego wchodzi część architektoniczna oraz część konstrukcyjna. Nie można również zapominać o uzgodnieniu projektu ze strażą. Tak przygotowaną dokumentację należy złożyć do starostwa powiatowego, które zajmie się rozpatrywaniem wniosku.
Niezwykle istotnym aspektem jest przygotowanie podłoża zgodnie z wytycznymi wykonawcy hali namiotowej.
Sposób przygotowania terenu: